SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerruska 7551194
nr 755 1194
Sockerruska
silver, 925, import, höjd: 20 cm, vikt. 220 gr
Kondition: saknar kontrollstämplar, lagning
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 23 april 2012
kl 18:20:30
20/4 16:11:54
1.000 kr
23/4 16:23:03
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver